تجربه خرید یک کالا با روند های جهانی

smartphone
زمان مطالعه 3 دقیقه.

موضوع در مورد خرید یک اسمارت فون است، معمولا شرکت ها PR  میکنن که بیشتر بیشتر در چشم باشند ولی من به عنوان مشتری لذت مقایسه را تجربه میکنم . همان طور که همه ما وقتی مسلط به ابزار مقایسه میشویم دیگر نمیتوانیم در مقابل لذت این کار جلوی خودمان را بگیریم .

این بهتره؟ این مدلش بببین خوبه ؟ من فکر میکنم این میمونه برات ؟

تقریبا کافیه همراه چند خانم یا دوستان خودتان بیرون بروید و تجربه و لذت خرید کردن را با تمام وجود حس کنید . حسی که خیلی هارا به عادت خرید کردن ( بازار دور زدن ) کشانده و تقریبا مقدار زیادی از زندگی انسان در قیاس و مقایسه ها از دست میروند .

امروز دنیا تکنولوژی بیشتر از پیش به واسطه ارزانی های که در تولید/تجربه‌کاربری دارد سعی کرده با رنگانگ رنگ کردن وب سایت ها و خبر ها خودش را همانند بازار های سنتی خرید در آورد ، تا ما نیز از مقایسه و گوناگونی قیمت ها و محصولات لذت ببریم .

 

پروژه اندروید وان یکی از همین موضوعاته و من تقریبا دو روز صرف خرید یک اسمارت فون کردم ( البته خیلی خوشحال نیستم ولی خب لذت همین خرید بود که هی منو وادار به دیدن بیشتر و مقایسه بیشتر مجبور میکرد شاید در نهایت من با گذاشتن 20% از همان وقتی که برای مقایسه بقیه گذاشتم هم میتونستم به یک zone  درست از انتخاب برسم . )

 

فکر میکنم بخشی از خرید خوب این است که درگیر این مقایسه ها نشویم ( البته بعد از وقت تلفی نباید به این موضوع برسی ) ، همه هم میدانیم نیاز ها چیست و به نظرم شاید بهتر است همیشه یک حداقل/حداکثر نیاز و حداقل/حداکثر بودجه را بدانیم . قطعا پارامتر های زیادی هستند که یک محصول را خوب ارزیابی و یک محصول را بد ارزیابی کنیم .

من حداقل در خرید لباس یا جزئیات ریز به این حجم ، تلاشی برای ساختن چنین چک لیست هایی نکردم. اما به نظرم در مورد یک اسمارت فون نیاز است یا یک لپتاپ یا مدیریت یک بخش از شرکت یا مدیریت یک محصول و یا مدیریت یک پروژه  .

 

در هر صورت بعد از کلی جستو جو من بین اسمارت فون ها و شندین هر روز در مورد پروژه اندورید وان و ماجرای خبر های ماه های قبلی من هم سوار بر حجمه تبلیغات ها و لذت مقایسه ها شدم و در نهایت MI A3  رو انتخاب کردم . کمتر از یک ماه هست که این تلفن عرضه شده و من هم 14 روزی هست دارم باهاش کار میکنم ( اگر دوست داشتید بیشتر در مور خود مشخصاتش بدونید گوگلش کنید )

 

چرا اندروید یک پروژه خوب و تلفن های که با این سیستم عامل هستند خوبند ؟

 

xiaomi mi a31- اندروید خام واقعا سرعت بالایی داره و این کاملا در استفاده و کار با تلفن همراه مشهود هست به طوری که اندروید خام یا وان سریع و بدون ادیت شرکت های سازنده تلفن هست .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

xiaomi mi a32- یک پارچگی نرم افزار های گوگل با اکانت گوگل شما( برخی سرویس هاش بدون  وی پ* ان در دسترس نیست )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

xiaomi mi A33-UX/UI فکر میکنم این دو مورد در 4 سال گذشته خیلی بهبود پیدا کرده و به نظرم گوگل مثل اپل درک کرده که چقدر تجربه کاربری میتواند مهم و مشتریان وفادار خلق کند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ