ماه گرفتگی امشب

زمان مطالعه 2 دقیقه.

در مسیر امشب خودم تا خانه بار ها مردم را میدیدم که به آسمان خیره میشدند و با تلفن همراه خود از ماه گرفتگی عکس و فیلم میگرفتند .

همان ماهی که سال ها در کنارمان شب ها هست و ممکن است گهگداری چشممان هم به روی جمالش برخود کند .

یادم رفت بگویم که همین ماه همان ماه است و در روز های هر ماه قیافه ای به خودش گرفته . اما امشب مثل این که در این قرن برای اولین بار یک به مدت طولانی سایه زمین روش افتاده ! برای همین هست جلا پیدا کرده وقتی بهش نگاه میکنی خیره میشوی و میگویی چقدر زیباست چه رنگی و … اما این ها از همین سایه زمینی هست که روی آن هستیم یادم نمی آید روزی رو به پاس زندگی روی زمین به او خیره شویم و بگوییم چه زیبایی چه رنگی ،  درموردش کلی خبر و تیتر پشت هم بزنیم .

 

وقتی به ماه گرفتگی نگاه میکردم به این فکر میکردم که سایه زمین روی ماه رنگش را عوض کرد و در ذهنم این تداعی میشد که چقدر در زندگی های ما سایه آدم ها و کارهایمان رنگمان را عوض میکند !

همش هم ممکن است فکر کنیم همان ماهیم ولی دیگران رنگ های مختلفی با وجود سایه های مختلف از ما خواهند دید. خیره تر که شدم کنارش یک ستاره بود ستاره ای پر نور که به چشم نمی آمد هر جا که ماه میرفت ستاره زیرش بود ولی صحبت ها در مورد ماه است . نوری ندارد اما از پر نور ترین ها هم اهمیت بیشتری دارد . خیلی هم بزرگ نیست ولی در نظر ما بزرگترین چیزی است که در آسمان شب وجود دارد .

ماه است دیگر . همان پنیر توی کارتون ها که تام جری از آن میخوردند .

فردا شب هم ماهی بدون این رنگ ، روز هم ماهی بدون دیده شدن . میتوان گفت همان ماهی ولی باز مهم نیست که تو ماهی مهم این است که به چشم ما می آیی .

ماه در آسمان - قبل از ماه گرفتگی

 

ماه هم که باشی روزی گرفته خواهی شد .

 

اپدیت تصاویر :

 

ماه گرفتگی

 

 

ماه گرفتگی قرمز

ماه قرمز

برای شاختم به صفحه درباره من و در صورت ارتباط به صفحه تماس با من مراجعه کنید.

2 دیدگاه روشن ماه گرفتگی امشب

 • یه موقع هایی هست در زندگی که آدم به یه چیز های عجیب غریبی میرسه که هیچ وقت فکر نمیکردی به همچین سطحی برسی.

  نمونه اش ماه گرفتگی دیشب بود.
  یه زمانی بود که من از ماه قبل برنامه میریختم که مثلا این ماه گرفتگی یا یک بارش شهابی خاص رو حتما با فلان گروه در ارتفاعات باشم یا این که برای مسیحه برم کویر و به رصد برسم یا در به در دنبال فیلتر های خورشید بودم تا این حد که گاها کلی وقت میزاشتم که فیلتر بسازم و…
  اما حتی دیشب حوصله نداشتم که بلند شم و برم تو تراس خونه و یا حتی از شیشه ماه گرفتگی رو ببینم این زمانی بود که به این رسیدم که انگیزه و رغبت در زندگی و زندگی کردن مهم ترین قسمت اون زندگی هست.
  امید به اینده ای خوب و روشن – داشتن حس زیبای زندگی – آرامش حاصل از زندگی – حس خوب ارتباطات فوق العاده انسانی و… چیزایی گه مدتی است از یاد بردمش (یه چیز دیگه این که خیلی وقتا قدیم مدیما وقتی که بچه تر بودم وقتی یکی میگفت ناراحتم دلم گرفته و … میگفتم: ناراحت نباش لبخند بزن به زندگی دنیا این نیست ولی یه مقداری به گمونم کالیبره ام تو این زمینه خراب شده.

  • رسول احمدپناه

   ممنون از اشتراک دیدگاهت . مطمعنا که کمی چرخ روزگار به چرخ تفکرات ما نمیخونه و قاعدتا انقدر عامل زیاده برای این که انچه که باید باشیم نباشیم . اما موضوع این که همینی که هست باید یا بسازیم یا مبارزه کنیم تا بهبودش بدیم ( یا این که بریم اپیکور )

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

بیشتر بدانید

روند پیوستگی مطالب
در تلاشم که یادگیری های خودم را با شما به اشتراک بگذارم اگر نمیدانید مسیر یاد گیری چیست بیشتر با آن آشنا شوید
مسیر مطالب
هم چنین میتواند مسیر های یادگیری فعلی من را مشاهده کنید و با من در موارد که علاقه دارید هم مسیر شوید
تقویم محتوا
اگر برایتان جالب است از نوشته های آینده من باخبر شوید و در مواردی که دوست دارید مرا همراهی کنید.
آیا کامنت بزارم ؟
شاید سوال این باشد که آیا باید برای مطالبی که میخوانم نظر بدهم یا خیر . نظرات شما از هر مدلی ( پیشنهاد و انتقاد یا تشکر یا حتی فشردن دکمه لایک ) که باشد موجب میشود که از بینش و درک شما خواننده عزیز باخبر بشم و بتوانم بابت زمانی که شما برای خواندن مطالب کردید احساس رضایت و انرژی داشته باشم :)

تقویم نوشته ها

تیر 1401
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
0809