برگشت به سنت قدیمی وبلاگ نویسی !

زمان مطالعه 4 دقیقه.

نوشتن اولین جمله این پست تقریبا یک ساعت و نیم زمان برد … راستش نمیدانستم چه بگویم و از کجا و چطوری بگوییم. حتی برخی از پست هایی که چند ماه پیش نوشتم را که میخواندم احساس میکردم شخص دیگری آن ها را نوشته.

آنچه که در ادامه میخوانید چند کوتاه نوشته بی ربط است مسائل مختلف خواهد بود.

 

من کجا بودم و چه تغییراتی کردم  ؟ 

راستش نوشتن الان من هم یهویی بود. یهویی از این جهت که در لیست کار های هفتگی من نوشتن یک روتین بود اما به لطف شبکه های اجتماعی و هرز نوشته های کوتاه با نتیجه های سریع، دیگر احساس نمیکردم نوشتن در سایتم میتواند با ارزش باشد. راستش نوشتن در وبلاگ شخصی برایم یک الگو غریب شده بود. چند وقت پیش یکی از نزدیکانم حرف جالبی زد: ” تو حالا یه فاز گرفتی مثل محمد رضا شعبانعلی شروع کردی به نوشتن و الان دیگه هی این سایت رو آپدیت نمیکنی، ببندش بره ” این حرف از این جهت جالب بود که انگار نوشته های من عمقی ندارند. اما بعدا که خودم فکر کردم دیدم من ننوشتم که خوانده شود، نوشتم تا بخوانم …

همین که امروز برخی از مطالب وب سایت برایم تازگی دارد من را خوشحال کرد و روند تغییرات ( چه خوب – چه بد ) مرا شگفت زده کرد مجدد خودم را بخوانم. شاید تعداد محتوا زیاد نباشد ولی همین گوشه گوشه تفکرات برای من جذاب هست.

 

من این مدت در همین سوشال میدیا میچرخیدم و احساس میکنم تغییرات عمده ای داشتم، شاید لیست این تغییرات بتواند بیشتر از قبل من را نسبت به خودم آگاه تر کند و برای شما هم ارزشی ایجاد کند:

1- دیگر نه کتاب زیاد میخوانم و نه هر کتابی میخوانم : قبلا عادت داشتم که کتاب بخوانم ( آن هم کتاب های نو در سبک آریانا قلم ) بعد ها زمان گذشت و به من ثابت شد که نه تنها نیاز نیست کتاب نو بخوانم بلکه حتی هر کتابی و هر موضوعی هم مناسب من نیست که بخوانم . فکر میکنم این بهینه سازی در کتاب خوانی را نیاز داشتم تابتوانم رو موضوعات مهم تر تمرکز کنم و یکم از خواندن کتاب جدید پیشی بگیرم. احساس میکنم کتاب های قدیمی که درسشان را پس دادن میتواند گزینه های بهتری باشد.

2- سوشال مدیا یک کوکائین است : من در این چند ماه پیج های جالب و محتوا جالبی مخصوصا در اینستاگرام دیدم ولی در حال حاضر مصرف اینستاگرامم به نیم ساعت در روز رسیده و تقریبا احساس نمیکنم چیزی رو از دست داده باشم.

3- وبلاگ خوانی و خبر خوانی صفر : یادم میاید که محمد رضا شعبانعلی میگفت خبر های مهم به دست شما میرسد. تقریبا دیگر هیچ وب سایت خبری یا تکنولوژی را دنبال نمیکنم و میدانم خبر های مهم به دست من میرسد چون صدایش بلد تر از بقیه خبر هاست . حتی خواندن وبلاگ آدم های مورد تایید رو هم بیخیال شدم و به جای داشتن یک شبکه خوب از آدم ها ترجیح میدهم به سمت نیاز هایی که دارم بروم.

4- نوآوری یک دام است :دیگر نه تنها دنبال نوآوری را خوب نمیدانم بلکه احساس میکنم نوآوری یک شهید زنده در میدان مین هست. ترجیح میدهم به جای نوآوری در کار هایم امنیت و کاهش ریسک را جدی تر بگیرم.

5- من به راحتی تغییر نمیکنم : احساس میکنم دیگر مثل سابق یک روحیه یادگیرنده ندارم. نه مبارزه میکنم که شخصی یا چیزی را تغییر بدم و نه احساس میکنم خودم به راحتی تغییر میکنم. البته که این قوام ممکن است خوب باشد ولی احتمالا دریچه اتفاقات جدید را میبندد.

6- دایره دوستانم کم شده : تقریبا افرادی (غیر از کار) که با آن ها ارتباط دارم به کمتر از نصف انگشتان یک دست رسیده و از این که دامنه و دسته دوستانم عوض شده نه ناراحت هستم و نه خوشحال.

7- احساسات بد و بی حوصلگی های کمتری دارم : احساس میکنم یک آدم معمولی هستم، یک معمولی که در تلاش است سعی کند بهتر از دیروز باشد و یک سوال از خودش بپرسد. ” الان بهترین تصمیم که میتونم بگیرم چیه ”

8- تعامل با دیگران برایم مهم تر از قبل شده : تاثیر کلمات، رفتار، همینطور درک مدل های ذهنی و شخصیتی افراد نسبت به قبل برایم پررنگ تر شده.آنقدر که حس میکنم اگر چند مهارت مهم آتی باشد که بخواهم یاد بگیرم ، توانایی درک و دسته بندی مدل های ذهنی مردم باشد.

 

در تلاش هستم بدون هیاهو … کمی با پختگی بیشتر به همان مسیر گذشته نوشتن بازگردم … احساس میکنم در سفری که داشتم خرده الماس های جدیدی بهتر از نوشتن در این وبلاگ  پیدا نکردم…

برای شاختم به صفحه درباره من و در صورت ارتباط به صفحه تماس با من مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

بیشتر بدانید

روند پیوستگی مطالب
در تلاشم که یادگیری های خودم را با شما به اشتراک بگذارم اگر نمیدانید مسیر یاد گیری چیست بیشتر با آن آشنا شوید
مسیر مطالب
هم چنین میتواند مسیر های یادگیری فعلی من را مشاهده کنید و با من در موارد که علاقه دارید هم مسیر شوید
تقویم محتوا
اگر برایتان جالب است از نوشته های آینده من باخبر شوید و در مواردی که دوست دارید مرا همراهی کنید.
آیا کامنت بزارم ؟
شاید سوال این باشد که آیا باید برای مطالبی که میخوانم نظر بدهم یا خیر . نظرات شما از هر مدلی ( پیشنهاد و انتقاد یا تشکر یا حتی فشردن دکمه لایک ) که باشد موجب میشود که از بینش و درک شما خواننده عزیز باخبر بشم و بتوانم بابت زمانی که شما برای خواندن مطالب کردید احساس رضایت و انرژی داشته باشم :)

تقویم نوشته ها

آذر 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
03040506070809