پیدا کردن قالب های مشابه سایت خود

زرافه و متر
زمان مطالعه ۲ دقیقه.

داستان از کجا شروع شده ؟

من از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده میکنم و امروز به صورت اتفاقی در حین خواندن متنی بودم که در آن سایت   themesinfo.com معرفی شده بود . وارد این سایت شدم و دیدم اگر اسم قالب وردپرس خودم را بدانم میتوانم آن را سرچ و ناشر یا نویسنده هایی که آن را ادیت کردم پیدا کنم . بعد از پیدا کردن نسخه های متفاوتی از اسم پوسته وبلاگ خودم روی آن ها کلیک کردم که در زیر آن ها بلاگ هایی که با این قالب ساخته شده اند را نشان میداد .

گرچه میدانم بیشتر از این حرفا بلاگ هایی مشابه با من هست ولی من چند تایی رو پیدا کردم . و سوالی در ذهنم شکل گرفت :

 

چرا باید قالب های مشابه وبسایت خودمان را بشناسیم ؟ 

۱- ایده های خوبی که به ذهن ما میرسد : 

من در بررسی وب سایت هایی با قالب وب سایت خودم متوجه شدم میشه از ایده هایی که پیدا کردن کمک گرفت و با ایجاد یک کامیونیتی میتوان سریع هم روش پیاده سازی یک قابلیت را فهمید و هم درک کرد که ایده هایی که بقیه پیاده کردن چه تغییری ایجاد میکند . ( در مورد قالب من که اسمش fold  هست و با توجه به این که تم فارست و راست چین کننده آن پیمان نعیمی آپدیتی برایش ندارند برخی از مشکلات در اضافه کردن پلاگین ها یا کارکرد ها وجود دارد که این میتوان با مشورت هم بلاگ بهتری بسازیم .) البته من میدانم خیلی از کسانی که بلاگ دارند متخصص در توسعه وب سایت یا وردپرس نیستن و پیدا کردن هم قالبی ها بیشتر بهشون کمک میکنه .

 

۲- درک کنیم اساسا قالبی که ما انتخاب کردیم بیشتر به درد چه کاری میخورد ؟

من بار ها دیدم که بلاگ هایی محتوا خوبی داشتند ولی اصلا نوع قالب یا طراحی ui و ux مناسب با خدمت یا محتوا آن ها نبود .

کمی سرچ قبل از خرید یا قبل از نصب قالب به ما کمک میکند که چگونه و چه قالبی انتخاب کنیم یا قالبی که انتخاب کردیم مناسب چه کاری هست .

 

لیست وب سایت های مشابه قالب وب سایت من :

imardani.com

abbasm.com

ideality.ir

www.apogee.ir

smskhor.ir

 

4
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ