تجربه من از 6 ماه وبلاگ نویسی

وبلاگ
زمان مطالعه 3 دقیقه.

روز اول وب سایت خودم در مورد چرایی داشتن وبلاگ داشتن گفتم ولی همه این موارد یک ایده بود وفکر میکردم باید تمام جوانت بلاگ داشتن و حس کنم که چیز انجام نشده ای نباشه . البته که هزینه این کار 6 ماه طول کشید ولی شناخت من از مدل های وبلاگ نویسی و حالت ها و موضوعات برای نوشتن من را به درک هایی رساند که در ادامه میگوم . در ابتدا حاصل نوشتن این 6 ماه بلاگر نویسی را میگویم و در ان چیزی که برای فکر میکنم مطلوب من است را بیان میکنم .

 

اولین روز ها یادم میاد که خیلی وسواسانه عمل میکردم و سعی داشتم محتوا خوبی تولید کنم که بر اساس نیاز های من است . البته چیزی که درادامه اره فهمیدم این بود که تا یه مدت این موضوع رو اجرا نکنم . اجرا نکردن این موضوع دلیلی بر اشتباه بودن آن نبود ولی نیاز بود که تا رسیدن به نقطه صفر تلاش کنم . همان که قبلا محمد رضا شعبانعلی هم گفت نوشتن چند صد پست اول زیاد در چارچوب نیست .

آن چیزی که من تست کردم و به بقیه توصیه میکنم این است که سعی کنید قبل از شروع اجرای برنامه اصلی خودتون ارام ارام تداوم و عادت را ایجاد کنید بعد برنامه اصلی خودتان را عملی کنید . من هم برای نوشتن گرچه مسیر یادگیری و تقویم محتوا ساختم خیلی به آن ها عمل نکردم . و سعی کردم هر چه دل تنگم روی آن اصرار دارد بنویسم . البته این نوشتن ها هم حاصل چند روز فکر کردن و اطمینان حاصل شدن برای نوشتن موضوعی بود ، چه بسا کلی موضوع ناقص و ناساختار یافته در ذهنم شکل گرفت ولی رها شد .

این رها شدن ها کلی سر نخ به من برای درک ساختار هایی که نمیدانم میداد .

 

اکنون کجای کارم وبلاگم هستم ؟

با نگاه به نوشتن پست هایم میتوانم بگویم از لحاظ نگارشی کمی باید وضعم را بهتر کنم و از لحاظ موضوعات هم باید طبق تقویم محتوا خودم جلو برم . درست است که هنوز ساختار کاملا منسجمی پیدا نکردم ولی عادت به نوشتن ،  درک نوع بیان نوشتن و موارد از این دست به من کمک کرد که از امروز نوشتن هایم کمی بهتر از قبل شود و حداقل یه امادگی برای انجام برنامه روز اول خودم داشته باشم .

با نگاه کردن و خوندن پست های خودم در وبسایتم ( البته اصلی ترین مشتری نوشته هایم خودم هستم ) فهمیدم پست هایی که بر اساس تقویم محتوا من بوده از لحاظ کیفی و ساختاری برایم جذاب تر و بهتر بوده اند . بنابراین فکر میکنم از هر چی نویسی و نوشتن روزانه و یا چیز هایی از این دست که در وبلاگ برخی از بلاگر ها مشاهده میکنم خارج شوم .

همچنین فهمیدم که وب سایت نگه داشتن سخت است ! حتی وردپرس چون همین وردپرس ویروسی شد و کلی زمان هزینه برایم برد . این وسط خجالت از پاپ هایی که در malware  که وب سایت من وجود داشت خودش داستان جذاب تری شده بوده که کلی زمان هم برد که رفع شود . ولی خب شاید ارزش استفاده از وردپرس خودش را در طولانی مدت نشان دهد .

برنامه 6 ماه آینده من برای وبلاگ:

در 6 ماه آینده تلاشم برای نوشتن بیشتر مواردی هست که در تقویم محتوا مشخص کردم است . البته که ممکن است این وسط هزار و یک اتفاق بی افتد و پست های دیگیری هم نوشته شود  ولی تلاشم این است که کمتر و کمتر باشند.

هم چنین این که شکل لینک های هفتگی را هم به نحوی اپدیت کردم.

 

 

9
اشتراک‌گذاری

1 دیدگاه

  1. shayan

    that was a good point of view . hope be successful

ارسال پاسخ