لینک های مفید هفته اول شهریور

weekly-links
زمان مطالعه ۳ دقیقه.

اگر در مورد لینک های هفتگی نمیدانید پیشنهاد میکنیم در مورد لینک های مفیدی که در هفته میخوانم و انتشار میدهم این پست را مطالعه کنید .

۱عادت های عجیب میلیونر ها

بیشتر میلیونر ها رفتار های خاصی دارند که برخی از این موارد که در زیر مطرح میشه میتونه بینشون مشترک باشه :

۱- مرور پایه : میلیونر ها سعی همیشه اصول پایه خودشون رو مورد بازنگری قرار بدهند و در واقع میدانند هر وقت این گونه حس کنند که همه چیز را میدانند دچار کاهش و تنزل میشوند .

۲- کم نگهداشتن مخارج :در واقع میلیونر ها ( که در این جا کارافرین ها بیشتر مد نظر است ) بیشتر سعی میکنم هزینه ها را پایین نگه داشته تا در کسب و کار یا یک جای جدید سرمایه گذاری کنند . ان ها جزو صرفه جو ترین ادم ها هستند ولی خسیس نیستند .

۳- پذیرفتن انتقاد: اکثر مردم از انتقاد فرار میکنند ولی معمولا میلیونر ها از این موضوع نمیترسند و با گرمی از انتقاد استقبال میکنند و جلو واکنش سریع خود را میگیرند تا بتوانند انتخاب کنند که ان انتقاد را دور بی اندازند یا این که پیش خود نگه داشته و بهش فکر کنن.

۴- استراحت کردن

منبع اصلی مقاله 

 

۲سوال ساده ای که میتواند ساختن یا سقوط استارتاپ شما رو مشخص کنه 

در ماه فوریه امسال موسسه CBS تحقیقات گسترده ای رو آغاز کرد که و علت شکت کسبو کار هارو مورد بررسی قرار داد .(حدود ۱۰۱ مورد)

۴۴درصد کمبود تقاضا یا عدم نیاز بازار مهم ترین دلیل و  چالش‌هایی مانند جریان نقدی (۲۹ درصد)، رقابت (۱۹ درصد) و زمان‌بندی ضعیف (۱۳ درصد) نیز در رده های بعدی بودند

شاید سه استراژی زیر قبل ازاین که هزینه و زمان زیادی هدر بدهیم خوب باشد :

۱- به دنبال رقبا موفق باشید : بر خلاف نظر اکثر کارافرین ها وجود رقیب در مورد یک تقاضا یک چیز خوب هست . چون اگر شما در صنعت یا محدوده ای باشید که رقبا هستند شاید احتمالا شکست داشته باشید ولی حداقل در قلمرو امن تری هستید ( با توجه به این که بیشتر عدم تقاضا باعث شکست کسب و کار ها میشه )

۲-ترافیک حاصل از موتور جستوجوگر : گوگل و ورودی هایش میتونه به شما کمک کنه که درک کنید برای هر کلمه چه مقدار سرچ میشه و اینطوری میتونید بهتر به مقصود خودتون یعنی میزارن تقاضا برسید .

۳-وعده های بازاریابی خودتون رو ازمایش کنید : مردم برای وعده که یه برند بهشون پول میده خرید میکنند و بعد غیر مزایا و معایبشو بررسی میکنند . برای همین سنجش تقاضای ایده به شما کمک میکنه که خیلی بهتر درک کنید که چه مقدار نیاز برای محصول جدید یا سرویس جدید شما وجود داره ( مثلا کرادفاندیگ یه خوبیش درک همین تقاضا هست البته نه در همه موارد )

منبع اصلی مقاله

 

 

۳محتوا همچنان پادشاه است

اگر از علاقه مندان به تولید محتوا باشید مصاحبه موسس “چطور” ارمان والی میتواند برایتان جذاب باشد . بصورت خلاصه برای من هماهنگی و اصول و تداوم کارشون خیلی مهم بود و همین طور انتخاب هایی که از روی درک کردن مسیری که در اینده مورد نیاز هست بود .

خواند کامل این مطلب در شنبه مگ 

 

۴منشا درآمدِ آدم‌ها چه تاثیری بر شناخت آن ها دارد ؟

علی کریمی در جدید ترین مقاله اش در مورد منشا درامد ادم ها صحبت میکنم و در واقع یه جورایی به این اشاره دارد وقتی کسی در سیستم دولتی هست و یا از جیب و یا رانت و هر روش غیر خود ساخته ( خصوصی ) رشد میکند به این دلیل که پایش در خیلی از جاها گیر نیست و در سختی های مختلفی که نبوده با فردی که در این همه سیستم های سخت بخش خصوصی طاقت اورده خیلی فرق دارد . در واقع میتوان چنین نتیجه ای گرفت میعار درک قدرت و عمیق بودن و بسیاری از معلمان و کاسبان وکارمندان و …. میتواند روند فعالیت هایشان در بخش دولتی یا خصوصی باشد که تفاوت های زیادی دارد .

کامنت معصومه شیخ مرادی نیز در مورد این موضوع جذاب بود که عکس آن را در زیر قرار میدهم .

کامنت معصمومه شیخ مرادی

لینک پست علی کریمی

 

 

0
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ