لینک های مفید هفته اول و دوم مهر ماه

weekly-links
زمان مطالعه ۴ دقیقه.

اگر در مورد لینک های هفتگی نمیدانید پیشنهاد میکنیم در مورد لینک های مفیدی که در هفته میخوانم و انتشار میدهم این پست را مطالعه کنید .

 

در مقدمه این لینک هفتگی باید بگم که یه مقداری سرم شلوغ بوده و نشد زمان برای نوشتن در بلاگ پیدا کنم . اما کمی فکر کردم و به لینک های هفتگی یکم سر شکل دادم .

تلاشم این است که بتوانم در یک مقدمه خلاصه ان چیزی که قرار هست بخوانید در شماره های مختلف را مشخص کنم و فهرست نیز برایش ترتیب دهم .

در این دوره قراره :

حدود ۱۸ لینک منتخب بود ولی چون زیاد میشه ، اون موارد مربوط به رسانه های جمعی هست رو بازتاب میدم . رسانه های فردی هم باشه طلب خودم 🙂

تو این قسمت در مورد گوگل میخونیم که چطوری میخاد قول پادشاه بی چون چرا دنیا فناوری باشه .

همین طور درمورد خواهیم دونست که چطوری یک سری شرکت ها ۱۰۰ دوام میاورند .

در شنبه مگ ناصر غانم زاده هم درمورد مشکلات استارتاپ های ایران گفته که خوندشو خالی از لطف نمیدونم .

در مورد اینده و هوش مصنوعی جنگ باهاش هم یه چیزایی میخونیم .

 

۱گوگل و حاکمیت مطلق بر دنیا فناوری .

زومیت در ۴ مقاله خودش در مورد گوگل گفت برنامه ای که گوگل برای حاکمیت دارد چیست . گرچه جنس آن پیش بینی هست ولی دیدن آن خالی از لطف نیست. این ۴ مقاله به دید ما از گوگل کمک میکند و نشان میدهد چگونه یک کمپانی برای زندگی انسان ها در دروان های مختلف برنامه دارد .

لینک ۴ مقاله  +  +  +  +

 

۲ویژگی های شرکت هایی با  قدمت ۱۰۰ سال 

متوسط عمر شرکت های S&P 500  در ۸۰ سال گذشته ۸۰ درصد کاهش داشته ولی برخی از شرکت ها هم جشن ۱۰۰ سالگی خودشون رو برپا میکنن . حالا جدا از این که چرا اون ۸۰ درصد کاهش وجود داشته یا خوبه یا بده فوربز نگاهی به بررسی ۱۰۰ شرکتی که۱۰۰ ساله شدن میکنه و یه سری فرهنگ های خاص برامون بیرون میاره :

۱- هسته پایدار :

این که شرکت های پایدار نیرو جوان را به کار میگیرند  و به سیر تکاملی جامعه دقت میکنند .

هم چنین این که این شرکت که به بچه ها کمک میکند که نیاز های آینده اون هارو درک کنند .

شرکت های به طور معمول هر ۵ سال مدیر عامل عوض میکنند ولی شرکت های ۱۰۰ ساله هر ۱۰ سال این کارا انجام میدهند و یک سال هم طول میکشد تا مدیر عامل جدید و قبلی با هم در ارتباط باشند .

شرکت های ۱۰۰ ساله بر خلاف شرکت های معمول ۷۰ درصد نیرو کار خود را پاره وقت استخدام میکنند که بتوان همیشه نو اوری را حفظ کنند .

هم چنین این که این شرکت ها بهترین ادم های هر حوزه را میاورند تا از آن ها یاد بگیریند .

شرکت های ۱۰۰ افراد و ادم های مختلفی را متخصص یک حوزه هستند کنار هم جمع میکنند که فرصت ها و هدف هارا با ایجاد بحث و و نقد ایده ها درک کنند .

در نهایت این که این شرکت های ۱۰۰ ساله ( البته به جز ناسا ) کمتر از ۳۰۰ تا پرسنل دارند .

محققان این مقاله این دیتا هارا به صورت کامل با ۵۳۷ رهبر در ۸۲ بیزنیس به اشتراک گذاشتن و در نتیجه ۱۲ تست را تنظیم کردند که میتوانید در لینک زیر بخوانید .

لینک مقاله اصلی

 

۳ناصر غانم زاده و مشکلات اکوسیستم استارتاپی

 

ناصر غانم زاده از قدیمی ترین ادم هایی هست که اگر کمی با استارتاپ و این ماجراها اشنایی داشته باشیم خواهیم شناخت . در شنبه مگ یه چیز های جالبی در مورد مشکلات استارتاپ ها گفته در ایران که خوندنش خالی از لطف نیست . خودم بیشتر از تیکه اخر امار پایین مطالعه و یادگیری بخش اخرش خوشم آمد .

لینک مقاله در شنبه مگ

 

۴آینده شغل با وجود هوش مصنوعی به کدوم سمت پیش میره ؟

وب گاه weforum تویه مقاله جالب میگه که تا سال ۲۰۲۲ چیزی در حدود ۷۵ میلیون شغل از بین میره و ۱۳۳ میلیون شغل جدید ایجاد میشه .

این وبگاه میگوید که اینترنت و هوش مصنوعی به سرعت فراگیر خواهد شد و احتمالا هم ربات ها در اکثر جاها حضور خواهند داشت .

 

این وب گاه هم چنین میگوید که پشتیبانی از مشتری‌، متخصصان فروش و بازاریابی، آموزش و توسعه، و مدیریت در نواوری نیز افزایش قابل در تقاضا دارد . هم چنین این که ۴۲ % مهارت ها دچار تغییر میشوند ؛ مهارت هایی مانند خلاقیت، ابتکار، تفکر انتقادی، متقاعد کردن و مذاکره، توجه به جزئیات، انعطاف‌پذیری و حل مسائل پیچیده در آینده بسیار با ارزش خواهند شد.

در نهایت نیز از یادگیری پیوسته تر و افزایش زمانب برای یادگیری در اینده میگوید .

منبع  اصلی مقاله 

 

 

# پینوشت : تلاش بودم یک ماهی روی خود نوشتن لینک های هفتگی بیشتر فکر کنم تا ساختار بهتری بهش بدهم برای همین یکم ای پست رو ابکی تر نوشتم تا کم کم تجدید نظر هایم را اعمال کنم .

4
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ